LAFSC SKATERS SHINE TODAY AT 2012 SWP REGIONALS N/Q CHAMPIONSHIPS – WITH UPDATED FINAL RESULTS!

At today’s 2012 SWP Regional Non-Qualifying Championships several of our LAFSC skaters skated beautifully and placed first in their events! Quite a few of our skaters also finished on the podium! Let’s give a big round of applause to all our skaters!

Ella Ales: 1st Place Pre-Juvenile Girls Group A
Sabrina Cobarrubio: 1st Place Preliminary Girls Group C
Kara Conners: 1st Place Pre Preliminary Girls Group D
Jacqueline Schmidt: 1st Place Pre Preliminary Girls Group C
Bria Yanez: 1st Place Pre-Juvenile Girls Group B

Final updated results for our other skaters in the 2012 SWP Regional Non-Qualifying Championships are as follows:

Danielle Ash: 12th Place Preliminary Girls Group D
Lily Bennitt: 14th Place Pre Preliminary Girls Group A
Stephanie Bocanegra: 11th Place Preliminary Girls Group B
Daphne Bogosian: 4th Place Preliminary Girls Group D
Montana Campbell: 4th Place Pre-Juvenile Girls Group C
Lily Cowan: 3rd Place Pre Preliminary Girls Group B
Macy Denison: 11th Place Pre Preliminary Girls Group B
Li Li Dong Mandler: 10th Place Pre Preliminary Girls Group A
Desiree Dykstra: 6th Place Preliminary Girls Group D
Maggie Fritz: 7th Place Pre-Juvenile Girls Group C
Kayla Fukui: 10th Place Pre Preliminary Girls Group C
Kyrene Goh: 2nd Place Pre Preliminary Girls Group D
Maya Golob: 8th Place Preliminary Girls Group C
Alexis Gonzalez: 11th Place Pre Preliminary Girls Group C
Jacksen Goodley: 6th Place Pre Preliminary Boys
Danielle Hamel: 4th Place Preliminary Girls Group B
Mia Hanada: 9th Place Pre Preliminary Girls Group D
Yuuka Hirano: 12th Place Preliminary Girls Group C
MacKenzie Johnson: 10th Place Pre-Juvenile Girls Group C
Diane Jung: 14th Place Preliminary Girls Group B
Lucy Krubiner: 9th Place Pre-Juvenile Girls Group B
Chandler Kyle: 10th Place Preliminary Girls Group B
Shelby Little: 5th Place Preliminary Girls Group D
Milena Markin: 9th Place Preliminary Girls Group A
Toni Miano: 2nd Place Pre Preliminary Girls Group A
Barbara Moore: 12th Place Pre Preliminary Girls Group D
Noelle Munoz: 11th Place Open Juvenile Ladies
Natalie Oganesyan: 6th Place Preliminary Girls Group B
Kana Okafuji: 3rd Place Pre-Juvenile Girls Group C
Nicole Rozenblat: 5th Place Pre Preliminary Girls Group A
Malena Santos: 12th Place Pre Preliminary Girls Group A
Kristen Sarkisian: 9th Place Pre-Juvenile Girls Group A
Kelly Van Boxtel: 10th Place Pre-Juvenile Girls Group B
Donna Yi: 2nd Place Preliminary Girls Group C

Go Team LAFSC! All of our skaters made us proud today!

One Response

  1. Jan SooHoo says:

    Way to go team LAFSC! Congratulations on a great showing at SWP. Your Club is so proud to be represented by each and every one of you!

Leave a Reply

Blog:
LAFSC
Topics:
Club, News